Mcleodovy Dcery

9. října 2009 v 20:23 | Cami

Australský seriál McLeodovy dcery začíná ve chvíli, kdy dospělá Tess, se kterou její matka utekla před životem na farmě do města, dostane dopis, že zdědila po otci polovinu zadluženého ranče. Tess je rozhodnutá prodat svůj podíl, a tak se vypraví na rodný Drovers Run. Tam nachází svoji nevlastní sestru Claire, která rodinné sídlo nikdy neopustila, a i když dělá tvrdou drsnou mužskou práci, na odkoupení sestřina podílu nemá prostředky. Ranč je proni celým životem. Návrat Tess má velký vliv na všechny výhradně - ženy, které na Drovers Run žijí. Její optimismus je totiž nakažlivý, a dokonce se v ní probouzí nadšení pro farmaření. Rozhodne se zůstat a společně s Claire pokračovat v rodinné tradici. V seriálu McLeodovy dcery, který je naplněn dobrodružstvím, romantikou a roztodivnými životními osudy dvou přitažlivých energických nevlastních sester, hraje kromě dvou mladých představitelekústředních rolí - herečky Bridie Careterové (Tess) a Lisy Chappellové (Claire) - i Sonia Toddová (Meg), Rachael Carpani (Jodi - dcera Meg) a Jessica Napari (Becky).

Dobytkářská farma na obrovském ranči uprostřed australské buše se v rodině McLeodových dědila několik generací z otce na syna. Když Jackovi McLeodovi zemřela po porodu dcery Claire manželka, znovu se oženil s prchlivou dívkou Ruth, která mu opět porodila dceru - Tess. Nevlastní sestry Claire i Tess si rozuměly jako vlastní. Přesto se jejich životy na dlouhých dvacet let rozdělily...Tess - Nevlastní sestra Claire, vyrůstala s mamkou ve městě. Potom mamka zemřela na rakovinu a Tess zjistila, že jí její mrtvý otec Jack McLeod odkázal půl farmy Drovers. Tess postupně vystřídá různé partnery včetně Alexe, Davea (s ním se chtěla i vzít, ale sešlo z toho, protože se ještě nevypořádal se smrtí své bývalé ženy) a Nicka (kterého si nakonec vzala). Tess je tak trochu feministka, věnuje se ekologii a zbožňuje kávu. Jejím snem bylo mít vlastní kavárnu, o což se i pokoušela, ale marně. Má strach z výšek, ale ten překoná.


Claire je starší nevlastní sestra Tess. Oba její rodiče zemřeli a ona se musela postarat o celou farmu. I ona (stejně jako Tess) vystřídala dost chlapů, od Nicka přes Petera (který byl ale ženatý) až po Alexe. Claire se narodila holčička Charlotta (pojmenovaná podle 2. jména Tess), kterou má s Peterem. Bohužel Claire zemřela při autonehodě.


Meg je nejstarší z hlavních hrdinek. Spolu s Kevinem (který ji ale opustil a pak se vracel spíš do jednotlivých episod) má dceru Jodi. Meg je taková dobrá víla , funguje částečně jako hospodyně a kuchařka. Chodí s Terrym, předákem ovcí na Kilarney (sousední farma).


Jodi je dcera Meg. Je trošku ukecaná (no dobře, spíš hodně užvaněná). Taky ona chodila s několika kluky. Například s Craygem, ale s tím jí to nevyšlo. Potom se zamilovala do Albertina, Itala, se kterým dokonce plánovala svatbu. Z toho ale nakonec sešlo, protože si Jodi (v den svatby !!!) uvědomila, že je to na ni až moc brzo se vdávat a že by to byla velká zodpovědnost. Líbil se jí i Nick, ale ten jí řekl, že by byl radši její kamarád. Její nejlepší kamarádka byla Becky.


Becky (nebo Rebeca) měla vždycky tak trochu problémy. Vyrůstala v problémové rodině, byla dislektička a vlastně ani neuměla pořádně číst, ale tajila to a byl z toho velký průšvih. Becky se ale díky důvěře Claire vschopila. Našla si i kluka Bricka, který ji chtěl požádat o ruku. Bohužel ale zemřel a Beck po něm dlouho bezvýsledně pátrala... Nakonec ze seriálu odešla s Jackem, do kterého se zamilovala a měli spolu malou farmu. Dál už se v seriálu neobjevila ...

Kate, bývalá kámoška a spolužačka Jodi, přišla do seriálu až později. Je velice ambiciózní a snaží se chovat seriózně, což ji často přivede do ne zrovna ideálních situací. Někdy navíc moc nechápe cizí humor, takže o trapasy není nouze ... Navíc se jí začne líbit veterinář Dave, Tessin bývalý...

Stevie byla dobrá kámoška Claire. V seriálu se spolu ale spíš minuly, takže se dá říct, že Claire spíš nahradila, protože si byly hodně podobné. Stejně jako každý má i Stevie svá tajemství a to to, že má dceru Rose. Měl aji ještě jako moc mladá a tak se dcery ujala Steviina starší sestra. Skutečnost kdo je její pravá matka však zůstala pro Rose zatajená. Stevie tedy trápí svědomí a chce jí to povědět. Když se to Rose dozví, je sice dost křiku, ale utřepe se to... Pak chodí s Kanem, ale ten uteče ...


Charlotta je dcera Claire a Petera. Po smrti její maminky se o ni starala teta Tess, která ji úplně zbožňovala, ale nakonec se po vzájemné dohodě přestěhovala k tátovi.

Roy je honácký pes, důležitý člen rodiny i seriálu.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ada ada | E-mail | Web | 10. října 2009 v 13:50 | Reagovat

diky za podporu :-)

2 Zpěvka Zpěvka | Web | 11. října 2009 v 0:34 | Reagovat

Ahoj máš hezký blog!!! :-)  :-)  [:tired:]

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama